Bílá technika a další domácí spotřebiče v magazínu TOPspotrebice.cz

Jak vybrat vhodnou pračku + tip na nákup v akci

Výběr pračky rozhodně není vhodné brát na lehkou váhu. Je třeba zohlednit několik požadavků na tento přístroj a rozmyslet si, co všechno od pračky očekáváte. Důležité je taky její rozměr. Dopředu si pro jistotu přeměřte prostor, kde bude budoucí pračka stát. 

Vyplatí se věnovat pozornost také hlučnosti, množství otáček a spotřebě elektrické energie. Nejúspornější pračky na trhu jsou nyní A+++, A++ a A+. Předejdete tak případným komplikacím a nepříjemnostem s vysokým účtem za elektřinu.

 

Výběr plnění

Pračky s předním plněním umožňují snadné přemisťování prádla do pračky a zase ven. Tyto pračky jsou nejprodávanější na světě také díky svoji stabilitě a nižší hlučnosti. Vybírat můžete z různé šířky, hloubky i kapacity prádla. Nejužší velikost praček je 33 cm s kapacitou 4 kg prádla, sehnat lze ale i pračky s kapacitou 13 kg prádla. Ty jistě ocení početné rodiny.

 

Pračky s vrchním plněním jsou úzké a budou skvělým řešením pro malé prostory. Vrchní plnění ocení především senioři, díky své výšce. Cenově i výkonem jsou tyto modely srovnatelné s klasickými předem plněnými pračkami, jen výběr nyní tak široký.

 

Funkce praček

Kromě klasického nastavení teploty a otáček, vybíráme ze standardních programů dnešních praček, jako je Předpírka, Denní praní, Express praní, Program pro poloviční náplň pračky, bavlnu, vlnu, syntetiku, tmavé prádlo, PET program, Baby Care program, Ruční praní a spousta dalších. Pračky mají většinou také funkci odloženého startu. 

 

Někoho možná překvapí, že se slevové akce vztahují také na nejnovější modely praček - u velkých prodejců lze získat v rámci tzv. zboží II. jakosti aktuálně nabízené zboží, které například vrátil zákazník ve čtrnáctidenní lhůtě atp. Přehled zboží z této kategorie naleznete například na portále Slewik - pračka akce.

Pračka

Šestý smysl

Možná jste se již setkali s pojmem 6. smysl. Tato užitečná senzorová technologie sama zváží prádlo a rozpozná, jak bude probíhat praní. Podle hodnot poté nastaví spotřebu pracího prášku a vody i správný program. Pračky s touto funkcí dokážou výrazně ušetřit vaší peněžence.

Autor článku: Michal Frank

Veškeré informace jsou platné ke dni publikování 11.01., změny vyhrazeny

Diskuze

Komentovat příspěvek

Jak vybrat vhodnou pračku + tip na nákup v akci

Zařizujete kuchyň? - Vše o kuchyňských spotřebičích od A do Z
TOPlist